BAPT master trainer spreekt groep toe in de fitnessruimte
Personal trainer — Bowling Harderwijk
Ervaringsniveau Bruto maandsalaris Netto schatting
Starter (0-1 jaar) €1.900 - €2.200 €1.450 - €1.700
Ervaren (2-5 jaar) €2.200 - €2.700 €1.700 - €2.100
Senior / Teamleider €2.700 - €3.200 €2.100 - €2.500
Starter (0-1 jaar)
Bruto maandsalaris
€1.900 - €2.200
Netto schatting
€1.450 - €1.700
Ervaren (2-5 jaar)
Bruto maandsalaris
€2.200 - €2.700
Netto schatting
€1.700 - €2.100
Senior / Teamleider
Bruto maandsalaris
€2.700 - €3.200
Netto schatting
€2.100 - €2.500

In Brussel en Antwerpen liggen de lonen gemiddeld 10-15% hoger dan in Limburg of West-Vlaanderen. De bedragen hierboven zijn indicatief, in de praktijk hangt je salaris sterk af van de club, je ervaring en of je bereid bent om ook taken buiten het coachen op te pakken.

Voordelen loondienst: vast inkomen, vakantiegeld, sociale zekerheid, geen acquisitie nodig. 

Nadelen: lager uurtarief, minder flexibiliteit, vaak ook receptie- of schoonmaaktaken naast het coachen.

Een zelfstandig personal trainer bepaalt zijn eigen uurtarief en agenda. Je inkomen hangt af van je uurtarief, het aantal sessies per week en je specialisaties.

Scenario Uurtarief Sessies/week Maandomzet Netto (na kosten)
Starter (net gecertificeerd) €50 - €60 15 €3.000 - €3.600 €1.800 - €2.200
Gevorderd (1-3 jaar) €65 - €80 20 €5.200 - €6.400 €3.000 - €3.800
Expert (3+ jaar, specialisaties) €80 - €120 20-25 €7.000 - €12.000 €4.000 - €7.000
Starter (net gecertificeerd)
Uurtarief
€50 - €60
Sessies/week
15
Maandomzet
€3.000 - €3.600
Netto (na kosten)
€1.800 - €2.200
Gevorderd (1-3 jaar)
Uurtarief
€65 - €80
Sessies/week
20
Maandomzet
€5.200 - €6.400
Netto (na kosten)
€3.000 - €3.800
Expert (3+ jaar, specialisaties)
Uurtarief
€80 - €120
Sessies/week
20-25
Maandomzet
€7.000 - €12.000
Netto (na kosten)
€4.000 - €7.000

Let op: bij “netto na kosten” is rekening gehouden met een gemiddelde kostenstructuur van 35-40%. Als zelfstandige in hoofdberoep in België betaal je minimaal circa €840 per kwartaal aan sociale bijdragen (RSVZ-tarief).

Tip: BAPT-alumni starten marktconform op €65 per uur. Na het behalen van een Level 2 specialisatie stijgt het uurtarief naar €75-€90.

BAPT master trainer geeft groepsuitleg met gymnastiekbal
Factor Loondienst Zelfstandige
Bruto inkomen€1.900 - €3.200/mnd€3.000 - €12.000/mnd omzet
Netto inkomen€1.450 - €2.500/mnd€1.800 - €7.000/mnd
ZekerheidVast contract, vakantiegeldVariabel, afhankelijk van klanten
FlexibiliteitWerkrooster van clubEigen agenda en locatie
GroeiruimteBeperkt tot salarisschalenOnbeperkt bij juiste positionering
AdministratieGeenBoekhouding, btw, sociale bijdragen
AcquisitieClub levert klantenZelf marketing en netwerken
Bruto inkomen
Loondienst
€1.900 - €3.200/mnd
Zelfstandige
€3.000 - €12.000/mnd omzet
Netto inkomen
Loondienst
€1.450 - €2.500/mnd
Zelfstandige
€1.800 - €7.000/mnd
Zekerheid
Loondienst
Vast contract, vakantiegeld
Zelfstandige
Variabel, afhankelijk van klanten
Flexibiliteit
Loondienst
Werkrooster van club
Zelfstandige
Eigen agenda en locatie
Groeiruimte
Loondienst
Beperkt tot salarisschalen
Zelfstandige
Onbeperkt bij juiste positionering
Administratie
Loondienst
Geen
Zelfstandige
Boekhouding, btw, sociale bijdragen
Acquisitie
Loondienst
Club levert klanten
Zelfstandige
Zelf marketing en netwerken
Land Gemiddeld bruto/mnd (loondienst) Uurtarief zelfstandig
België€2.200 - €2.700€50 - €90
Nederland€2.400 - €3.000€50 - €100
Duitsland€2.000 - €2.800€60 - €100
Verenigd KoninkrijkGBP 1.800 - 2.500GBP 30 - 70
België
Gemiddeld bruto/mnd
€2.200 - €2.700
Uurtarief zelfstandig
€50 - €90
Nederland
Gemiddeld bruto/mnd
€2.400 - €3.000
Uurtarief zelfstandig
€50 - €100
Duitsland
Gemiddeld bruto/mnd
€2.000 - €2.800
Uurtarief zelfstandig
€60 - €100
Verenigd Koninkrijk
Gemiddeld bruto/mnd
GBP 1.800 - 2.500
Uurtarief zelfstandig
GBP 30 - 70

België scoort vergelijkbaar met Nederland qua uurtarieven, maar kent hogere sociale bijdragen. 

BAPT master trainer geeft uitleg bij fitnessapparatuur
Kostenpost Maandbedrag (indicatief)
Sociale bijdragen (RSVZ, minimaal)€280 - €600
Huur studio / gym space€200 - €800
Verzekeringen (BA + arbeidsongeschiktheid)€80 - €150
Marketing (website, socials, Google)€50 - €200
Bijscholing / CPD€30 - €100
Materiaal en apparatuur€50 - €150
Totaal€690 - €2.000
Sociale bijdragen (RSVZ, minimaal)
Maandbedrag
€280 - €600
Huur studio / gym space
Maandbedrag
€200 - €800
Verzekeringen (BA + arbeidsongeschiktheid)
Maandbedrag
€80 - €150
Marketing (website, socials, Google)
Maandbedrag
€50 - €200
Bijscholing / CPD
Maandbedrag
€30 - €100
Materiaal en apparatuur
Maandbedrag
€50 - €150
Totaal
€690 - €2.000

Bij maandomzet €5.000 en kosten €1.200 houd je netto circa €3.800 over. Met Belgische btw-vrijstelling tot €25.000 omzet kun je als starter fiscaal voordelig starten.

221130_RefinedCoaching_FotoTinekeDeVos_HR-7248 — Bowling Harderwijk

BAPT is gebouwd door coaches die zelf elke dag in het werkveld staan.

Geen opleiding die je volstopt met theorie, maar een traject waarin je leert hoe je klanten écht begeleidt, van eerste intake tot resultaat. Alles wat je leert, is direct toepasbaar in de praktijk.

Je ontwikkelt niet alleen kennis, maar ook de skills en het vertrouwen om als coach aan de slag te gaan.

pabt BAPT opleiding